Sunt foarte dezamagita de serviciile oferite. Am comandat 2 bucati din acest produs si le-am primit fara tava. Persoana care se ocupa de comenzile online, mi-a spus ca face retur si replaseaza comanda, urmand sa ma sune cand o primeste. La 2 zile am fost contactata ca au venit tavile, dar erau mult mai mici decat scurgatorul, iar reprezentantul Mobexpert incerca sa ma convinga ca sunt din acelasi set. Am plecat fara scurgatoare urmand sa fiu contactata cand ajung la sediu. Vi se pare normal sa fac 3 drumuri pentru o simpla comanda? Precizez ca locuiesc in cealalta parte a orasului.